Just another weblog
Sunday January 20th 2019

Baseny ogrodowe – nie tylko dla sportowców

baseny ogrodowe
Prawie każdy sportowiec posiada własny basen ogrodowy. Dla sportowców wodnych zwykły basen przydomowy pozwala na trening bez potrzeby udawania się na hale basenową. Z kolei inny sportowcy tacy jak piłkarze czy koszykarze wybierają zwykłe baseny ogrodowe,  które pozwalają na odprężenie się po treningu lub pracy. Jednak niezależnie od tego czy jesteś sportowcem czy nie – powinieneś zainteresować się basenem ogrodowym. Poniżej przeczytasz dlaczego.

Baseny ogrodowe – rozrywka nie tylko dla sportowców

Na rynku możemy znaleźć wiele różnych basenów stelażowych, na które stać prawie każdego. W przeciwieństwie do basenów przydomowych – ich cena zamyka się w maksymalnie kilku tysiącach złotych (jednak większość z nich kosztuje jedynie kilkaset złotych). To powoduje, że są one idealnym zakupem dla osób, które od zawsze marzyły o własnym basenie w ogrodzie.
Jeśli jednak potrzebujemy basenu do ćwiczeń, nie tylko ze względu na chęć uprawiania sportów wodnych tylko np. żeby stracić na wadzę to musimy już wejść na wyższy przedział cenowy, czyli baseny przydomowe. Ich cena może wynosić nawet powyżej stu tysięcy złotych, ale jeśli posiadamy miejsce w ogródku a nie lubimy pływać na halach basenowych, gdzie jest bardzo głośno i są tłumy ludzi to jest to bardzo dobra inwestycja.

Czyli który basen jest najlepiej wybrać?

Odpowiedź jest bardzo prosta – jeśli chcemy odpocząć w ciepłej wodzie na świeżym powietrzu to wystarczy nam najzwyklejszy basen stelażowy. Jeśli jednak takie baseny ogrodowe nas nie interesują, ponieważ chcemy ćwiczyć lub wykonywać inne czynności które da się robić jedynie w głębszych basenach to basen przydomowy jest najlepszą opcją.

Zanim kupimy basen…

Baseny stelażowe nie są ograniczone żadnym prawem, więc możemy kupić ich ile chcemy. Sprawa komplikuje się w przypadku basenu przydomowego, na który trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Gdy rozpoczniemy budowę bez pozwolenia to urząd może nam nakazać zburzenie naszego basenu, przez co stracimy pieniądze.
Dostanie pozwolenia na budowę basenu w dzisiejszych czasach nie jest trudne. Wystarczy udać się do urzędu i dostarczyć wymagane papiery.

Interesting Sites

    Archives