Just another weblog
Sunday January 20th 2019

Polska Ekstraklasa nie była jeszcze nigdy tak wymieszana!

Takiej sytuacji nie było od lat

wwwww
Nigdy wcześniej po jedenastu kolejkach, najwyższa klasa rozgrywkowa w polskiej miłce nożnej nie była jeszcze tak nieregularna. Mowa to o sytuacji, w które najlepsza drużyna poprzedniego dziesięciolecia – Wisła Kraków znajduje się w totalnym kryzysie nie tylko jeśli chodzi o budżet i kierownictwo, ale również o sprawy piłkarsko-boiskowe. Wisła znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli, a o kryzysie krakowskiej ekipy świadczy siedem z rzędu przegranych spotkań.
Nieco lepiej, ale wciąż poniżej oczekiwań spisuje się Legia Warszawa – stołeczny klub, który w poprzednim roku zdobył mistrzostwo Polski. Legia, która awansowała do ligi mistrzów, po jedenastej kolejce zajmuje zaledwie 10 miejsce w tabeli. W dolnej części tabeli znajdują się również takie kluby, jak wcześniejszy mistrz Polski, Śląsk Wrocław, czy ubiegłoroczny wicemistrz – Piast Gliwice. Poniżej oczekiwań spisuje się również mistrz Polski z ubiegłych lat – Lech Poznań.

Góra tabeli

Na pierwszych miejscach natomiast znajdują się kluby, które przed kilku laty zostawały gromione przez chociażby ostatnią w tabeli Wisłę Kraków. Na pierwszym miejscu znajduje się Jagiellonia Białystok, a zaraz za nią, rewelacja sezonu i ubiegłoroczny beniaminek, Termalica Bruk-bet Nieciecza. Małopolski klub z Niecieczy, miejscowości, która mieści zaledwie 3000 mieszkańców zajmuje obecnie pozycję wicelidera. To tylko pokazuje, jak piękny jest polski futbol oraz to, że grają nie pieniądze i najdrożsi piłkarze w historii Ekstraklasy (patrz: Legia), ale zaangażowanie i wola walki. Dalej w tabeli znaleźć możemy Gdańską Lechię, Zagłębie z Lubina, oraz dwóch beniaminków – Arkę Gdynia oraz Wisłę Płock.

Co dalej?

Do końca regulaminowych 30 spotkań zostało jeszcze 19 kolejek. Spotkań, które przyniosą z pewnością wiele rozczarowań, niespodzianek, ale i wielkich zwycięstw i szczęścia niektórych z drużyn. Czy krakowska Wisła dźwignie się z dna tabeli i poradzi sobie z kryzysem? Czy Legia powróci na pierwsze miejsce na koniec sezonu? Po 30 kolejkach cała tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską i grupę spadkową, a siedem następnych spotkać zdecyduje o tym, kto sięgnie po mistrzostwo oraz kto spadnie do niższej klasy rozgrywkowej.

More from category

Polska przed meczem z Danią
Polska przed meczem z Danią

Falstart polskiej ekipy Pierwszy mecz reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku okazał [Read More]

Interesting Sites

    Archives