Just another weblog
Saturday December 15th 2018

Polska przed meczem z Danią

Falstart polskiej ekipy

www
Pierwszy mecz reprezentacji Polski w eliminacjach do Mistrzostw Świata w 2018 roku okazał się falstartem. Polska ekipa jedynie zremisowała 2:2 z reprezentacją Kazachstanu. W porównaniu z innymi grupowymi przeciwnikami, Kazachstan wydaje się być teoretycznie najsłabszą drużyną. Remis ten może sporo kosztować drużynę Adama Nawałki, albo zadziała jak bodziec, który obudzi naszą kadrę po sukcesie z Euro 2016 i pchnie dalej, aby z zapałem i wolą walki toczyli pojedynki z równymi sobie.

Już niedługo Polska zmierzy się z Danią

W sobotę, 8 października 2016 roku, reprezentacja Polski w piłkę nożną zmierzy się z drugim z kolei grupowym rywalem. Dania to mocna ekipa, która wyszła zwycięsko z pięciu ostatnich spotkań, które rozegrała. Inaczej w tym wypadku wypadają Polacy, którzy w pięciu ostatnich spotkaniach nie zaprezentowali strzeleckich umiejętności. Słabo w ostatnich spotkaniach zaprezentował się Arkadiusz Milik, nadzieja polskiego ataku. Czy Robert Lewandowski zdoła się w końcu na dobre przełamać?
Wiadomo również, że w składzie nie pojawi się Michał Pazdan – jeden z najbardziej rozchwytywanych zawodników polskiej kadry po Mistrzostwach Europy. W jego miejsce w składzie pojawi się Bartosz Salamon, który zagra w duecie stoperskim z Kamilem Glikiem. Reszta składu powinna pozostać bez zmian. Informacje o wyjściowej jedenastce udostępnione zostaną przez Nawałkę w dniu meczu eliminacji.

Jak przebiegają eliminacje do Mistrzostw Świata 2018 w Rosji?

Polska reprezentacja podczas losowania grup MŚ 2018 miała wiele szczęścia, ponieważ trafiła na najsłabszą grupę spośród wszystkich. Zamiast takich drużyn jak Niemcy, Anglia czy chociażby Włochy, trafiliśmy na Rumunię, Danię, Armenię, Kazachstan i Czarnogórę. Wymarzona grupa, można by rzec. Jednak to co wydaje się jasne i proste w teorii, w praktyce wcale takie nie musi być. Pokazuje to chociażby zremisowany mecz z potencjalnie najsłabszym Kazachstanem. Na tym samym poziomie powinna zagrać reprezentacja Armenii, z którą Polacy już w przeszłości toczyli zacięte i bardzo ciężkie boje.
Z każdej z dziewięciu grup, w której skład wchodzi 6 reprezentacji, awansuje bezpośrednio zaledwie jedna z nich, oczywiście ta, która zajmie pierwsze miejsce. drużyny, które znajdą się na drugim miejscu, wezmą udział w barażach, z których do mistrzostw w Rosji awansują cztery z nich. W całym turnieju weźmie udział 54 reprezentacji narodowych.

More from category

Polska Ekstraklasa nie była jeszcze nigdy tak wymieszana!
Polska Ekstraklasa nie była jeszcze nigdy tak wymieszana!

Takiej sytuacji nie było od lat Nigdy wcześniej po jedenastu kolejkach, najwyższa klasa rozgrywkowa w polskiej [Read More]

Interesting Sites

    Archives